Latest News

2019 AGM & Awards Presentation

The 2019 IHNSW Annual General Meeting & Winter Season Awards Presentation is coming up next month. Details are below:

WHEN – Sunday 24th November, 3.30pm Registration / AGM 4.00pm to 5.30pm including awards

WHERE – Sports House, 8 Parkview Drive, Sydney Olympic Park (free parking on site) The following Meeting Papers can be downloaded via the links below:

AGM Notice and Agenda

Proxy Form

Nomination Form for President and Treasurer

Nomination form for the 4 Elected Executive Positions

• Nominations for vacant positions must be received by post or email at the IHNSW office by 5.00pm Friday 15th November 2019

• Proxy forms must be received by post or email at the IHNSW office by 5.00pm Thursday 21st November 2019

• All nominations must be signed by the Nominee, the Proposer and the Seconder, all of whom must be current members of Ice Hockey NSW as of October 24th 2019.

Tags: AGMAwardsIHNSW

AJIHL 2019-2020 Teams Announcement

IHNSW and the AJIHL 2019-2020 Team Management are pleased to announce the following teams for this season. Congratulations to all players and goalies selected.

Cost is $2000 per player. 1st instalment of $500 due before 1st November, 2nd instalment $750 due 6 January and 3rd instalment $750 due before the last game of the regular season, that being 23 February. Esportsdesk payment link to be provided shortly.

Practice will commence this 23rd October Wednesday @Macquarie Ice rink on ice from 9.15pm. Reserves are encouraged to attend training in the event they are called up by either team for playing duties.

Sabres:

James Douchkov

Mika Laajunen

Dylan Sables

Connor Bolger

Mackenzie Bolger

Jakob Brooks

Zigmond Janiszewski

Dmitri Kuleshov

Max Miller

Thomas Moncrieff

Noah Moncrieff

Matteo Raco

Taegan Rippon

Alex Ross

Hayden Savage

Connor Schultz

James Urweiss

Jesse Wilson

Sean Takiari

Dale Tilsted

Wolfpack:

James Barton

Albi Benjamin

Ignacy Benjamin

Joel Berthold

Brad Demmitt

Luka Dimopoulos

Nick Doornbos

Dylan Lavery

Mackenzie Gallagher

Jackson Gallagher

Joey Gunner

Matthew Kopp

Nathaniel Kopp

Aleksi Mannio

Jack Ransome

Fredrik Rozenberg

Alistair Rye

Aidan Wardlaw

Alexander Wardlaw

Callum Wardlaw

Reserves:

Liam Gleeson

Mohak Issar

Brendan Kleipas

2019 Champion Teams – Junior/Senior/ECSL

Peewee Champions 2019 LCC Saints

Bantam Champions 2019 Sydney Bears

Womens Champions 2019 Flyers

 

Midget Champions 2019 Sydney Bears

Senior 1 Champions 2019 Eagles

Senior 2 Champions 2019 LCC Saints 2

Senior 3 Champions 2019 Kodiaks

Senior 4 Champions 2019 Emperors 4

ECSL Champions 2019 Raptors